Victoria Słupsk

  • Facebook

Ligowa inauguracja Victorii

Posted by Michał

Już w najbliższą sobotę tj. 9 kwietnia 2016 r. o godzinie 15:00 zawodnicy Victorii Słupsk w swoim pierwszym meczu w rundzie rewanżowej słupskiej A-klasy, Grypy I zmierzą się na wyjeździe z zespołem Dębu Kusowo. Co prawda rozgrywki wznowiono w ubiegłym tygodniu jednak ze względu na nieparzystą ilość zespołów (wycofanie się Słupi Kwakowo) słupszczanie rozpoczęli od pauzy.

Nasi sobotni rywale nie najlepiej rozpoczęli rundę rewanżową i w poprzedniej kolejce ulegli na wyjeździe wiceliderowi, Rowokołowi Smołdzino 2:0. Aktualnie z dorobkiem 8 punktów plasują się na 12 pozycji w tabeli. Zdecydowaną większość ze zdobytych dotychczas punktów ( 7 punktów) wywalczyli na własnym trenie. Z kolei zdobycz punktowa naszych przyszłych rywali z meczów wyjazdowych wygląda bardzo mizernie. Wywalczony zaledwie 1 punkt w meczu ze Słupią Charnowo. Powyższe statystyki pokazują, że zespół z Kusowa jest zdecydowanie groźniejszy w meczach u siebie niż na obcym terenie i potrafią sprawić niespodziankę o czym najlepiej przekonały się już zespoły z Korzybia, Kończewa czy Główczyc. Dodatkowo w głowach zawodników z Kusowa jest w pamięci porażka z Victorią z rundy jesiennej 7:3 i teraz nie będą szczędzić sił na zrewanżowanie się za tamta porażkę.

Z kolei w obozie Victorii w czasie przerwy w rozgrywkach doszło do wielu zmian, zarówno wśród zawodników jak i sztabu szkoleniowego. Na stanowisku trenera, Tomasza Webera zastąpił Jacek Rubinowicz dla którego będzie to debiut w roli szkoleniowca biało-czarnych. Jak już wcześniej wspomniano Victoria w poprzedniej kolejce pauzowała i w tym czasie rozegrała mecz kontrolny z KS Włynkówko zakończony remisem 2:2. W dotychczasowych meczach na wyjeździe słupszczanie zanotowali 2 zwycięstwa, 1 remis oraz ponieśli 3 porażki. Te statystyki pokazują, że nie jest im obce zdobywanie punktów w roli gości i z całą pewnością w sobotę będą walczyć o pełną pulę punktów.

Resumując, w sobotę zapowiada się bardzo ciekawy i zacięty pojedynek, gdzie nie w sposób wskazać zdecydowanego faworyta. Za gospodarzami przemawia atut własnego boiska a za przyjezdnymi zdecydowanie lepsza aktualnie pozycja w tabeli.

Zapraszamy wszystkich kibiców i sympatyków Victorii Słupsk do przyjazdu na mecz i wsparcia dopingiem biało-czarnych.

Dąb Kusowo : Victoria Słupsk

Mecz 9 kwietnia (sobota) 2016r., godzina 15:00, wstęp wolny