Victoria Słupsk

Szanowni Państwo,

Z radością witamy na oficjalnej stronie Klubu Sportowego VICTORIA SŁUPSK.

Przed dwoma laty 21.04.2010 roku postanowiliśmy reaktywować istniejący przed wojną klub SV Viktoria Stolp, który zniknął z naszego miasta sześćdziesiąt pięć lat temu. Drużyna ta przez wiele lat była dumą mieszkańców przedwojennego Słupska. Viktoria Stolp poziomem sportowym wyrastała zdecydowanie ponad inne kluby ze Środkowego Pomorza.
W rozgrywkach ówczesnej Bundesligi (Gauliga) rywalizowała o mistrzostwo Niemiec z tak znanymi klubami jak Schalke 04 Gelsenkirchen, Werder Brema czy Hertha Berlin.

W sezonie ligowym 2010/2011 przystąpiliśmy do rozgrywek słupskiej klasy B i mimo, iż nie odnosimy spektakularnych sukcesów to sam start w rozgrywkach daje nam wiele satysfakcji i radości. Wystartowaliśmy również w Pucharze Polski oraz PBO CUP w Nowogardzie, gdzie zmierzyliśmy się min. z pierwszoligową Pogonią Szczecin – strzelając jej bramkę.

Nie chcemy być tylko klubem piłkarskim, ale przede wszystkim pragniemy aktywnie włączyć się w życie naszego miasta i regionu. Poprzez udział w różnego rodzaju wydarzeniach chcemy zachęcić Słupszczan do aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia. Imprezy w jakich wzięliśmy udział na początku swojej działalności to min. XI Rajd Pomorski Kluka, którego zakończenie odbyło się na początku czerwca w Słupsku.
W nadchodzącym okresie letnim planujemy zorganizować cykl zawodów piłkarskich pod nazwą „Puchar Victorii” dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta – chłopców i dziewcząt.

W kwietniu tego roku minią już dwa lata od kiedy istniejemy. Ze wszystkich stron spotykamy się z głosami poparcia i zrozumienia. Chcemy, by każda nasza akcja była odpowiednio pokazana w mediach, wśród których też mamy spore grono sprzymierzeńców.